فواید میوه ها

احتمالا سالهاست که پوست کیوی را می کنید و گوشتش را می خورید، اما پوست بیرونی پرزی کیوی نیز خوراکی است در واقع، پوستش حاوی فلاونوئیدها، آنتی اکسیدان ها و ویتامین C بیشتری نسبت به داخلش است – و دو برابر فیبر دارد به همین ترتیب چاقو را کنار بگذارید، کیوی را بشویید و مانند هلو بخورید.

رنگ های متفاوت در میوه ها و سبزی ها سبب می شوند که بدن را در برابر محرک های خارجی ایمن تر گردانده و به رفع استرس های مختلف کمک می کنند. ویتامین D2 که توسط گیاهان و ویتامین D3 که توسط پوست بدن انسان هنگام قرار گرفتن در برابر آفتاب ساخته می شوند، دو فرم مهم این ویتامین برای انسان ها هستند. ویتامین ث همچنین نقش مهمی در تشکیل کلاژن؛ سیستم پشتیبانی پوست دارد. میتوانید از ترکیب میوه اژدها و ماست ، ماسک جوانسازی برای پوست درست کنید و هفته ای یک بار از آن استفاده کنید.

از مصرف میوههای خشک شده آماده پرهیز کنید، تا جایی که میتوانید آنها را خود در منزل تهیه کنید. در این بخش به بررسی برخی از خواص مواد غذایی تند برای بدن میپردازیم که شاید تا به حال از آنها اطلاعی نداشتهاید. یکی از خواص ویتامین D این است که روند افزایش وزن را کاهش می دهد. خواص و فواید میوههای این فصل، ضد سرطانی است و میتواند از بروز اغلب بیماریها جلوگیری نماید.

۱۹. به جلوگیری از آترواسکلروز (تصلب شرایین) کمک میکند. میوه اژدها همانطور که در بالاتر خواندید ترکیبی بسیار مناسب برای کمک به تقویت و رشد موها است و گنجاندن آن در رژیم غذایی به کاهش ریزش مو کمک می کند. به علاوه، اسید فولیک (یا همان فولات، یا ویتامین B9) نیز به بهبود رشد مغز و دستگاه عصبی کودک در سه ماههی اول کمک میکند. این ویتامین به سه شکل در می آید و به نام های “پانتنول” و “کلسیم پانتوتنات” نیز نامیده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید