فواید و خواص شگفت انگیز 7 میوه خوشمزه – مجله اکالا

بهترین زمان برای دریافت ویتامین ای غروب به همراه یک وعده غذایی است. این ویتامین برای نگهداری و ترمیم بافت پوست بسیار ضروری است. در این زمان هر بار که پوست شما ماسک را جذب کرد، مجددا از ماسک استفاده کنید. شما می توانید هر روز گریپ فروت میل کنید تا روحیه شادابی داشته باشید. قرصها و کپسولهای مولتی ویتامین را بدون له کردن و شکستن مصرف کنید. بسیاری از میوه های خشک موجود در بازار دارای قندهای افزودنی هستند پس بهتر است به جای آنها از میوه های خشک طبیعی استفاده کنید.

در این میان، میوه هایی که به صورت خشک مورد مصرف قرار می گیرند؛ همان گونه که گفته شد دارای حجم کمتری نسبت به نوع تازه آن هستند. کارنیتین ماده ای است که برای کمک به انتقال اسیدهای چرب اساسی به سلول های تولیدکننده انرژی توسط بدن تولید می شود.

ویتامین C کامکوات مواد معدنی بدن را در حالت مطلوب نگه می دارد. چرا که می تواند بدن را در مدت طولانی سیر نگه دارد. ویتامین C آنتیاکسیدان است، یعنی از آسیب رادیکال آزاد به سلولها و بافتهای بدن جلوگیری کرده و باعث تقویت دستگاه ایمنی میشود. ویتامین C باعث حفظ تاندونها، سلامت استخوان و سلامت پوست می شود و به سیستم ایمنی بدن کمک میکند که از تأثیرات منفی مواد مضر در بدنتان جلوگیری می کند. سفتی پوست به حفظ رطوبت، افزایش گردش سلولهای پوست و پر شدن و صاف شدن سطح پوست کمک میکند. نمی توان جلوی پیری را گرفت ولی می توان با کنترل رژیم غذایی از پیر شدن با مشکل تباهی لکه زرد پیشگیری کرد.

این مطالعه روی 108 شرکت کننده که برای از بین بردن تومورهای پوستی تحت عمل جراحی قرار گرفته بودند، صورت گرفت. تامین ویتامین D مورد نیاز بدن در این بیماری می تواند کمک کننده باشد. کمبود شدید ویتامین C میتواند منجر به بیماری اسکوروی (نتیجهی شکسته شدن کلوژنها) شود. کمبود ویتامین D در بروز پوکی استخوان که معمولا در سنین سالمندي بروز می کند نیز موثر است. به دلیل برخورداری از ویتامین C و آنتی اکسیدان، این میوه برای حفاظت از پوست در برابر رادیکال های آزاد بسیار موثر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید