فواید و عوارض جانبی خوردن میوه خشک در دوران بارداری

در ضمن بسیاری از افراد با مصرف ویتامین سی (بخصوص قرص ویتامین c خارجی) هیچگونه عارضه منفی را تجربه نمیکنند. برخی تحقیقات نشان می دهد خطر ابتلا به برخی از انواع زوال عقل در مردانی که ویتامین E و C مصرف می کنند است، اما به نظر نمی رسد مصرف مکمل های ویتامین E مانع از زوال عقل شود.

در واقع کمبود آهن، می تواند منجر به بروز علائم کم خونی در بدن فرد شود و مسائل و مشکلات خود را خواهد داشت از این رو با قرار دادن آلو خشک در رژیم غذایی خود، می توانید از این موضوع جلوگیری کنید. این ماده مغذی در هر 100 گرم، چیزی حدود 562 کیلو کالری را به همراه خود دارد و منبع بسیار خوبی برای فیبر رژیمی محسوب می شود. شایان ذکر است که در هر 100 گرم از زرد آلوی خشک شده، چیزی حدود 200 کیلو کالری وجود دارد. جینسینگ یک داروی گیاهی برای تقویت حافظه است که قرنها در صنعت پزشکی مورد استفاده قرار گرفته و از عصاره آن در قرصهای افزایش انرژی، تقویت جسمی و تقویت حافظه استفاده شده است.

یکی از میوه هایی که به صورت خشک شده مورد استفاده قرار می گیرد؛ انبه است که حاوی مواد مغذی بسیار زیادی بوده و می تواند روده را به میزان قابل توجهی تقویت کند. همانطور که میدانید میوه و سبزیجات دارای ارزشغذایی بسیار بالایی هستند و با توجه به اینکه ماده اولیه همه لواشکها از میوه تشکیل شده است، بنابراین لواشک میتواند از بهترین تنقلات برای کودکان بهشمار آید. پژوهش دیگری که در ۲۰۱۰ انجام شد، نشان میدهد عصارهی خیار خواص ضد درد و آنتیاکسیدانی دارد. انواع دیگری از میوههای خشک نیز در دسترس هستند که گاهی اوقات هم به شکل شیرینی و با روکش شکر عرضه میشود.

ویتامین C که به عنوان اسید اسکوربیک نیز شناخته شده است یک ویتامین محلول در آب است که به طور طبیعی در برخی از غذاها یافت میشود و به برخی از مواد نیز اضافه میگردد. در حالی که برخی دیگر ادعا میکنند که مانند آب نبات است و ارزش غذایی چندانی ندارد. سبزیجات سبزبرگ ممکن است از 84 تا 95 درصد آب تشکیل شده باشند، در شرایطی که میوه ها از محتوای آب اندکی کمتر بین 61 تا 89 درصد برخوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید