قرمز، دومی سخت و زرد است

البته لازم به ذکر است که افراد مسن ممکن است به مقادیر بیشتری از انواع ویتامین B نیاز داشته باشند. از همین رو برای جوانسازی و شادابی پوست، لازم است تا یک توتفرنگی را بهخوبی له کرده و با مقداری جوششیرین و شیر مخلوطکنید. مطابق با یافتههای علمی، انبه بر سرطانهای ریه، خون، و پروستات تاثیر مثبت دارد، ولی بیشترین اثر آن روی شایعترین انواع سرطانهای پستان و رودهی بزرگ است.هرچند ظرفیت آنتیاکسیدانی انبه از نوشیدنیهای معمولی انگور کمتر است، همچنان فعالیت ضد سرطانیاش را کاملا به خوبی حفظ کرده است.

انبه از آن دسته مواد غذایی است که میتوانند به طور مناسبی باعث ایجاد خاصیت قلیایی شوند و به تنظیم سطح سالم pH بدن کمک کنند. از جمبه خواص انبه برای سلامتی، توانایی قلیایی کردن بدن است. ترکیبات حاوی انبه نسبت به سایر مواد غذایی دارای قابلیتهای ضد سرطانی قدرتمندتری هستند.بر اساس مطالعات جدید، انبه علیرغم خواص آنتیاکسیدانی پاییناش، دارای خواص ضد سرطانی قدرتمندی است. نوعی گیاه ژاپنی وجود دارد که محققان به تازگی کشف کرده اند که این گیاه دارای خواص تحریکی برای رشد موها است. دم کرده این گیاه از زمانهای قدیم تا به امروز رواج داشته است.

این ویتامین محلول در آب بوده و برای تولید آنزیمهای مختلف که به تجزیه قند خون کمک میکنند، ضروری است. این ترکیبات حاوی اسید گالیک، کوئرستین، آستراگالین، ایزو کوئرسیتین، فیستین، متیل گالات و بسیاری از آنزیمهای دیگر هستند. انبه برای رفع اسیدی شدن معده مفید است، و آنزیمهای موجود در آن به تسکین مشکلات سوء هاضمه کمک میکنند. بسیاری از مشکلات مربوط به اسپرم از جمله تعداد کم اسپرم و کم تحرکی آنها را میتوان به کمک این محصول حل کرد. اروپایی ها بر این باورند که میوه به، به هضم گوشت کمک می کند، به همین دلیل با گوشت های چرب، به سرو می شود.

برخی انواع میوه های خشک با شکر یا شکلات روکش می شوند. الدیال باعث انسداد سرخرگها میشود و میتواند به سکتهی قلبی یا سکتهی مغزی منجر شود. خطر کمبود اسید پانتوتنیک در افراد مبتلا به نوع خاصی از جهش ژنتیکی به نام پانتوتنات کیناز ۲ (PANK2) بیشتر است. پیوند بین خلق و خو و سطوح ویتامین D با سروتونین که به نام هورمون شادی نیز شناخته می شود، مرتبط است. به همین دلیل این روزها بسیاری از افراد به خصوص برای افزایش زیبایی و سلامت پوست و موی خود از مکمل های دارویی حاوی ویتامین های ب استفاده می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید