مصرف این ویتامین سردردها را درمان میکند – تابناک

سازمان بهداشت جهانی به این نکته اشاره داشته است که زنان باردار، به ویژه آنهایی که به خدمات درمانی مناسب دسترسی ندارند، در سه ماه سوم بارداری به همان اندازه نسبت به کمبود ویتامین A آسیبپذیر هستند. عدم تمرکز و کاهش قدرت یادگیری: به دلیل اینکه ویتامین B1 یکی از عناصر حیاتی بافت مغز است کمبود آن فرایندهای پیچیده حافظه و یادگیری را تحت تاثیر قرار میدهد.

در صورتی که برای کنترل فشار خون از داروهای ادرار آور استفاده میکنید و قرار است داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب نیز در برنامه شما قرار بگیرد ریسک بروز بیماریها و مشکلات کلیوی در شما افزایش خواهد یافت. در مطالعات دیگری نشان داده شد که تزریق ویتامین سی در بیماران همودیالیزی، باعث افزایش میانگین هموگلوبین و هماتوکریت شده و اثربخشی اریتروپویتین را بالا می برد. مطالعات نشان میدهد که رازیانه و دانههای آن دارای خواص ضد اسپاسم هستند و میتوانند به آرام کردن ماهیچههای مجرای روده شما برای تسکین گاز و نفخ کمک کنند؛ اما لازم است برای جای دادن آن در برنامه تغذیه دوران شیردهی با پزشک مشورت کنید.

مرگ و میر: برخی از مطالعات دال بر آن است که مصرف مکملهای ویتامین D خطر مرگ و میر را در طول مدت مطالعه کاهش داد و مصرف مکملها عمر بیشتری به شرکتکنندگان در مطالعه بخشید. تحقیقات نشان داده است که پایین بودن سطح ویتامین دی باعث بروز درد مفصل میشود. ویتامین دی در افرادی که دچار درد مفصل هستند بسیار مفید است. با مصرف قرص فیناستراید که مورد تاییدیه FDA آمریکا بوده و یکی از این داروهای تقویتی محسوب می شود از تبدیل هورمون تستوسترون به دی هیدروتستوسترون که عامل ریزش موی ارثی است پیشگیری می شود و مقدار هورمون طبیعی دی هیدروتستوسترون را در بدن کاهش می دهد.

عفونت و میکروب ها در شیر می مانند و وارد بدن نوزاد می شوند. بهترین منابع گیاهی ویتامین A نیز در سبزیجات و میوههایی با رنگ سبز تیره، نارنجی و زرد مانند اسفناج، هویج و پرتقال وجود دارد. برخی از افراد برای کنترل درد زانوی خود ناشی از آرتروز به مصرف برخی از انواع مکملها از قبیل گلوکزامین، کندروئیتین، امگا ۳ و چای سبز میپردازند. چای سبز حاوی ترکیباتی است که دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهاب بسیار قوی هستند و میتوانند در کنترل درد مفصل سودمند باشد.

دیدگاهتان را بنویسید