مصرف داروهای تقویتی بعد از تزریق واکسن کرونا مشکل ساز است؟

۹ ویتامین محلول در آب وجود دارد که در بدن ذخیره نمی شوند. بنا به گزارش شینهوا، از میان افرادی که در این کارآزمایی شرکت کردند، در مجموع ۱۱۰ شرکت کننده به کووید-۱۹ مبتلا شدند. مدیر شرکت لیوزون بیو بیان داشت که میزان عفونت افراد در گروه دریافت کننده دارو ۶.۷۳ درصد بوده است؛ در حالی که این تعداد در گروه دارونما ۱۲.۸ درصد بوده. در این کارآزمایی نمونههای ویروس شرکتکنندگان آلوده شده به کرونا نیز تجزیه و تحلیل شد. سازنده این واکسن روز چهارشنبه گفت که واکسن پروتئین فیوژن نوترکیب کووید-۱۹ به نام V-۰۱ که در چین ساخته و تولید شده است، در یک آزمایش بالینی انجام شده در پاکستان و مالزی، اثرات محافظتی رضایت بخشی برابر سویه Omicron ویروس کرونا نشان داده است.

در میان آنها، ۶۰ نمونه اُمیکرون بودند؛ در حالی که بقیه هنوز در حال تعیین سویه کرونا هستند. علت ریزش مو در بسیاری از موارد به کمبود ویتامینها در بدن مربوط میشود. همچنین تضمین کننده سلامت پوست و مو و ناخن هستند . وی خاطرنشان کرد که اثربخشی مطلق واکسن پس از تقویت کننده متوالی به میزان ۶۱.۳۵ درصد بود که مقداری قابل توجه است و با استانداردهای سازمان بهداشت جهانی مطابقت دارد.

محقق LivzonBio افزود که طی این آزمایش ها هیچ مشکل ایمنی نگران کننده ای رخ نداد. بر اساس داده های اولیه منتشر شده توسط موسسه لیوزون، ۱۰هزار ۲۴۱ بزرگسال سالم ۱۸ ساله و بالاتر که قبلاً دُز دوم واکسن غیرفعال خود را در سه تا شش ماه گذشته دریافت کرده بودند، در این آزمایش شرکت کردند. ۲شکل ویتامین د که بیشتر در دسترس هستند ارگوکلسیفرول(vitamin D2) و کوله کلسیفرول (vitamin D3) هستند. با افزایش سن در افراد، نوعی بیماری در اشخاص پدید میآید که «کم خونی خطرناک» یا «کم خونی پرنیشیوز» (Pernicious anemia) نامیده میشود؛ در اینجاست که سیستم ایمنی شروع به حمله به سلولهای معده میکند تا ویتامین B۱۲ در بدن ذخیره نشوند.

در این مطلب بهترین مکملهای ریزش مو را به شما معرفی میکنیم. چرا از مکملهای ضد ریزش مو استفاده کنیم؟ در گذشته فقط از درمانهای خانگی مثل استفاده از روغنهای گیاهی به منظور درمان ریزش مو استفاده میکردند اما امروزه با روشهایی مثل استفاده از لوسیونهای ضد ریزش مو، روش PRP، کاشت مو و مصرف مکملهای غذایی ضد ریزش مو نیز میتوان به مقابله با ریزش مو پرداخت. ریزش مو یکی از شایعترین مشکلات در سراسر جهان است و از دیرباز تاکنون روشهای گوناگونی برای درمان آن در نظر گرفته شده است. واکسن V-۰۱ توسط موسسه بیوفیزیک چین زیر نظر آکادمی علوم چین و گروه دارویی لیوزون (LivzonBio) در استان گوانگدونگ جنوب چین ساخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید