معرفی کامل مزایا و عوارض مصرف ویتامین C

با وجود این که ویتامین E خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و پیشگیری کننده از سرطان است اما مصرف مکمل آن بیش از هفت بار در هفته می تواند سبب افزایش سرطان پروستات در مردان شود. همچنین ویتامین E می تواند التهابات پوستی را کاهش دهد و به کمک ویتامین C به درمان جای زخم ها و آکنه ها و حتی چین و چروک کمک کند. داشتن یک رژیم غذایی غنی از میوهها و سبزیجات تازه میتواند احتمال ابتلا به بیماریهای مزمن مانند سرطان، التهابات و دیابت را تا حد زیادی کاهش دهد.

چندین نوع سبزیجات به دلیل دارا بودن ویتامین فولات یا B9 اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل تامین نیاز بدن به این ویتامین اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل ویتامین E به دلیل اثرات آنتی اکسیدانی خود برای عملکرد فیزیولوژیک سیستم عصبی بدن ضروری است. وجود ویتامین E برای سیستم عصبی مرکزی ضروری است و به عنوان یکی از آنتی اکسیدان های اصلی بدن تعریف شده که کمبود آن باعث استرس اکسیداتیو، تولید اثر سمی و آسیب به ساختار های درون سلولی می شود که در نهایت احساس ضعف در ماهیچه ها به انسان دست می دهد. ویتامین E با اثراتی مانند کمک به تکثیر لنفوسیت ها باعث تقویت سیستم ایمنی می شود و کمبود آن مشکلاتی را در سیستم ایمنی بدن ایجاد می کند.

ویتامین E با جلوگیری از اکسیداسیون کلسترول در خون منجر به این می شود که سطح کلسترول در خون متعادل باقی بماند. ممکن است کنترل قند خون را بهبود بخشد. در نهایت اسید نیکوتینیک را از جگر استخراج و جدا نمودند. همچنین به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی که ویتامین E دارد می تواند از بروز سرطان، بیماری های قلبی، فشارخون بالا و سخت شدن رگ ها جلوگیری کند؛ اما نمی توان اثر قطعی برای تاثیر ویتامین E در درمان بیماری ها گزارش کرد. 1- میوه درخت نان سرشار از فیبر می باشد.

علاوهبر خوشمزه و آبرسان بودن، طالبی منبعی سرشار از ویتامینها و مواد معدنی ضروری مانند ویتامین A، ویتامین B۶، فیبر رژیمی و اسیدفولیک نیز هست. مانند ALA،LA نیز به چربیهای دیگر در بدن تبدیل میشود. با وجود این که کمبود ویتامین E در افراد سالم بسیار نادر است؛ اما سوء تغذیه و مشکلات گوارشی می تواند افراد را با کمبود ویتامین E رو به رو کند. این روند می تواند به مرور زمان منجر به از دست دادن بینایی شود. ضمنا میوه و سبزیجات مختلفی وجود دارد که فواید مختلفی برای آنها ذکر شدهاست و به نظر میرسد برای شرایط مختلف سلامتی مفید هستند.

دیدگاهتان را بنویسید