معرفی کامل مزایا و عوارض مصرف ویتامین C

توجه : افرادی که در مصرف مواد غذایی روزانه خود ، از ویتامین C بیشتری استفاده می کنند ، به میزان بسیار کمتری به بیماری های پروستات ، سرطان سینه و بیماری های روده مبتلا می شوند. اگرچه برخی تحقیقات تاکید بر خواص ضد سرطانی آمیگدال و ویتامین B17 دارند برخی دیگر چنین ادعایی را رد می کنند. برخی تحقیقات علمی بر این باور است که آمیگدالین دارای خواص ضد سرطانی بوده و از اینرو ویتامین B17 نیز میتواند چنین خصوصیاتی داشته باشد. احتمالا کامکوات از راه های عالی در جلوگیری از رشد سلول های سرطانی است. به جای استفاده از میوه های خشک کارخانه ها، شما می توانید خودتان میوه دلخواهتان را خشک کنید.

مصرف آنتی بیوتیک برای مدت زمان طولانی می تواند باعث انسداد صفرا، التهاب روده، سلیاک و آماس روده شود. همچنین مصرف برخی داروها میتواند سطح B12 را در بدن کاهش دهد. همچنین خانواده ویتامین ب خطر نقص های مادرزادی را کاهش می دهد. گریپ فروت یک میوه ای است که برای کاهش اسیدی ادرار کمک کرده و باعث از بین رفتن سنگ کلیه در افراد می شود. مطالعه ای که با حضور 133 هزار شرکت کننده طی بازه زمانی 24 سال انجام شد، نشان داد، زمانی که شرکت کنندگان مصرف میوه ها و سبزیجات غیر نشاسته ای را افزایش دادند، وزن آنها در مسیر کاهش قرار گرفت.

بنابراین با وجود خواص بی نظیر میوه شفتالو (یا سایر میوه ها) هرگز آن را به عنوان خوراک اصلی خود قرار ندهید؛ بلکه بر اساس نیازهای بدنتان آن را همراه با سایر مواد خوراکی ضروری نوش جان کنید. جالب است بدانید که ویتامین B17 یک ترکیب طبیعی نیست بلکه به یک داروی سنتزی که مشابه آمیگدالین است اطلاق میشود. بدن انسان ویتامین C تولید نمیکند قادر نیست حتی این ویتامین را ذخیره کند؛ درنتیجه بسیار مهم است که در رژیم غذایی روزانهتان مقدار زیادی میوه و سبزیجات حاوی ویتامین C مصرف کنید. میوه های خشک پر از مزایا، خوشمزه و حتی گزینه های خوبی برای میان وعده های متوسط هستند زیرا کاربردی هستند و حمل آنها در کیف آسان است.

بسیار مهم است مطمئن شویم بدنمان برای انجام فعالیتهای روزانه به خوبی سوخت رسانی میشود و در طول روز انرژیمان افت نمیکند. ویتامین B1 یا تیامین یکی از ویتامینهای ضروری گروه B است که در فرایندهای سوخت و ساز سلولی نقش مهمی دارد و به همین دلیل تاثیر بسیاری بر سلامت مغز، سیستم ایمنی و بافتهای عضلانی دارد. به دلیل نقش پر رنگ تیامین در سوخت و ساز سلولی و مصرف گلوکز در بافتها، اولین علائم از بافت عصبی بروز کرده و عملکرد مغز و سیستم عصبی تحت تاثیر قرار میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید