منابع گیاهی غنی از ویتامین B۱۲ – ایسنا

ماست کم چرب سرشار از ویتامین B۱۲ است. مصرف شیر و لبنیات (کم چرب) و ترجیحا پروبیوتیک به مقدار حداقل دو لیوان در روزتوصیه می شود. رعایت تنوع و تعادل در برنامه غذایی و استفاده از همه 5گروه غذایی شامل گروه نان و غلات به تاکید بر غلات و نان های سبوس دار، انواع جوانه ها و گروه میوه ها با تاکید بر مصرف انواع مختلف میوه ها، گروه سبزی ها با تاکید بر مصرف انواع آنها با رنگ های متفاوت و به ویژه خانواده کلم، گروه گوشت ها با تاکید بر تخم مرغ، مرغ، ماهی، حبوبات و مغزها و گروه شیر و لبنیات با تاکید بر مصرف لبنیات کم چرب.

یک رژیم غذایی متعادل با مقدار مناسب و تنوع ویتامینها و مواد مغذی میتواند با تغذیه استخوانها، عضلات، دیسکها و دیگر ساختارهای ستون فقرات، مشکلات کمر را کاهش دهد. این پروتکل با هدف شناسایی تغذیه مناسب، حفظ وزن مطلوب و تعیین تداخلات دارو-غذا در بیمارانی که مبتلا به کرونا بوده، می باشد و شامل بررسی شرح حال پزشکی و ارزیابی تغذیه ای و کلینیکی، تجویز رژیم غذایی مناسب، تجویز حمایت های تغذیه ای مناسب، ارائه می شود. بهبود هضم غذا یکی از بهترین راه ها برای کاهش وزن و تضمین متابولیسم سریع است که دستگاههای بدن را بهینه نگه می دارد.

اگر بپرسید بهترین دارو برای تقویت حافظه چیست ما به شما رزماری را معرفی میکنیم که با عطر و طعم تندش محرک سلولهای عصبی است و از این طریق به تقویت حافظه کمک میکند. پروتئین را در اولویت قرار دهید: پروتئین برای ساخت، ترمیم و حفظ ماهیچه ها و همچنین برای حمایت از تولید آنتی بادی ها و سلولهای سیستم ایمنی بدن لازم است. متاسفانه، میزان دریافت پروتئین معمولا در بیماران کووید ۱۹ پایین تر است. هر روز به چه میزان اسید فولیک احتیاج دارید ؟

سبزیجات به دلیل داشتن پیش ساز ویتامین A، اسید فولیک و دارا بودن ویتامین Cو رنگ دانه های فراوان سبب ارتقای سیستم ایمنی می گردند. در فراوردههای غذایی (برای مثال جوشیده یا حرارت داده شده) اسید فولیک از بین میرود. از بین این کاکتوس ها، کاکتوس اوپنتیا که در ایران با نام گلابی خاردار یا انجیر هندی شناخته میشود، کاربرد بیشتری دارد. با این حال باید با خواص ویتامین E و همچنین علائم ناشی از کمبود ویتامین و عوارض ویتامین E که به دنبال مصرف زیاد آن ایجاد میشود، آشنا باشیم. همچنین در منطقه سفید چشم رگهای خونی دیده میشود .کمبود شدید این ویتامین برای یک فرد باردار، عواقب وخیم تری به دنبال دارد از آن جمله ایجاد عارضه لب شکری در جنین است .

دیدگاهتان را بنویسید