مهمترین فواید مصرف خشک کدام است؟

کشورهایی که برخی از این کمبودهای ویتامین در آنها بیشتر دیده میشود، طی دوره همهگیری، در شرایط بدی بودهاند. گزارشهای مبنی بر این موضوع که پروتئین خوشهای کروناویروس، به کلسترول متصل میشود، پژوهشگران را بر آن داشتند که امکان اتصال آن را به محل اتصال اسیدهای چرب بررسی کنند. به گزارش روز سه شنبه ایرنا از خبرگزاری اسوشیتدپرس؛ نشریه معتبر پزشکی لنست نوشته است که این کارشناسان با بررسی مطالعات عملکرد واکسن نتیجه گرفته اند که ۲ واحد واکسن تزریق شده به رغم انتشار گونه بسیار مسری دلتا و به ویژه برای پیشگیری از ابتلای شدید به بیماری کووید ۱۹، به خوبی تاثیرگذار است.

کاخ سفید واشینگتن قرار است در همین ماه (سپتامبر) به شرط موافقت سازمان غذا و دارو و مراکز مهار و پیشگیری بیماری ها، برنامه ریزی برای تزریق واکسن تقویتی را آغاز کند. افرادی که در معرض آفتاب کافی قرار ندارند ممکن است ویتامین دی مورد نیاز خود را از منابع غذایی یا مکمل ها دریافت کنند. این نقطه نظر که در لنست منتشر، شده نشانگر وجود بحث و جدل های شدید و عمیق علمی در باره افراد نیازمند به دریافت واحدهای تقویتی و زمان تزریق آن است که هنوز هم ایالات متحده ودیگر کشورها برای یافتن پاسخ دقیق آن تلاش می کنند.

این گروه افزودند: حتی در جوامعی با میزان بالای دریافت واکسن، در این مرحله از همه گیری، بازهم واکسینه نشدگان، انتقال دهندگان اصلی ویروس کرونا هستند. این موضوع میتواند میزان ویتامین D موجود در افراد چاق را کاهش دهد. شبیهسازیهای بیشتر نشان داد که شاید دگزامتازون بتواند به پروتئین خوشهای متصل شود و علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن سیستم ایمنی بدن، به کاهش عفونت ویروسی کمک کند.

کلسیم به عنوان برجستهترین ماده معدنی استخوان مورد توجه قرار گرفته است. نتایج ما نشان میدهند که شاید ویروس به واسطه تعامل مستقیم با پروتئین خوشهای بتواند کلسترول را جدا کند تا به تراکم مورد نیاز برای ورود به سلول برسد. محققان در این بررسی علمی، ۲۶ مطالعه انجام شده از سراسر جهان را تجزیه و تحلیل کردند که شامل بیش از پنج هزار و ۶۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ بستری در بیمارستان بود. گام بعدی این پژوهش، بررسی اثر مکملهای غذایی و آزمایش تکثیر ویروس در سلولها باشد. یافتههای این پژوهش، چندین گزینه دارویی را در میان داروهای در دسترس و مکملهای غذایی نشان میدهند؛ از جمله آن دسته از داروها که میتوانند سرعت تکثیر کروناویروس را کاهش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید