مهمترین ویتامین های مورد نیاز و ضروری بدن + مقدار مورد نیاز

کمبود ویتامین D شایع است. یک موز متوسط حاوی ۴۲۲ میلیگرم پتاسیم است که به کنترل ضربان قلب و فشار خون کمک میکند و از بهترین خواص میوه تازه است. آناناس همچنین حاوی بروملین است؛ آنزیمی که از دیرباز در طب سنتی برای درمان اختلالات گوارشی استفاده میشد. آناناس یک میوه استوایی است که از نظر تغذیه، حاوی مقدار زیادی ویتامین C، منگنز و ویتامین B در هر وعده غذایی است. نوع دوم کاروتنوئیدها با منشا گیاهی که حاوی بتاکاروتن هستند. به این افراد توصیه می شود تا از منابع گیاهی آهن بیشتر استفاده کنند.

اگر در دوران شیردهی بعد از خوردن غذاهایی مانند پاستا، کراکر و نان دچار نفخ میشوید، استفاده از غلات بدون گلوتن مانند کینوا ارزش امتحان کردن را دارد. رژیم غذایی خود را با این تصور که ممکن است کودک شما به غذا حساسیت داشته باشد، به شدت محدود نکنید، اما اگر مشکوک هستید که غذای خاصی باعث دردسر کودک شما میشود، میتوانید آن را به مدت یک هفته حذف کنید تا ببینید چه اتفاقی میافتد. اگر حال کودک شما در هنگام پرهیز از غذا خوب است، دوباره غذا را امتحان کنید و ببینید که چگونه واکنش نشان میدهد.

مطالعاتی انجام شده است که نشان میدهد مصرف روی به میزان کافی باعث افزایش سطح تستوسترون و تعداد اسپرم در مردان میشود. خرید پروموتور ال بصورت اینترنتی و حضوری از طریق شرکت رودین امکان پذیر است. همچنین بسیار مغذی و منبع عالی فیبر و سرشار از پتاسیم است؛ مادهای مغذی که از تعادل مایعات در بدن در دوران شیردهی پشتیبانی میکند. سیبها آب بالایی دارند، سرشار از پتاسیم هستند و از تعادل مایعات سالم پشتیبانی میکنند. سیب سرشار از نوعی فیبر محلول به نام پکتین است که میتواند حرکت غذا را هنگام عبور از دستگاه گوارش برای درمان یبوست و نفخ تسریع کند.

مطالعات نشان میدهد که رازیانه و دانههای آن دارای خواص ضد اسپاسم هستند و میتوانند به آرام کردن ماهیچههای مجرای روده شما برای تسکین گاز و نفخ کمک کنند؛ اما لازم است برای جای دادن آن در برنامه تغذیه دوران شیردهی با پزشک مشورت کنید. مطالعات نشان میدهد که اینولین از سلامت روده حمایت نموده و به جلوگیری از نفخ و یبوست کمک میکند. به عنوان مثال، برخی تحقیقات نشان میدهد که زنجبیل میتواند تخلیه معده را برای جلوگیری از نفخ و احساس سیری سرعت بخشد. 9. کمک به دفع گرما: گرفتن آب این میوه و مخلوط کردن آن با آب و شیرینکننده به خنک کردن بدن و جلوگیری از آسیب رسیدن به آن کمک میکند.

دیدگاهتان را بنویسید