موارد مصرف و فواید درمانی میوه چیکو + عوارض

انستیتوی پزشکی (IOM) میزانی برای مصرف ویتامین D پیشنهاد دادهاست. به همین دلیل این دو ماده مغذی به هم وابسته هستند و مصرف همزمان آنها ضروری است. مسمومیت با ویتامین A در کوتاه مدت (به عنوان مثال 150 میلی گرم به طور همزمان) می تواند باعث تهوع و استفراغ ، سردرد و برخی از مشکلات سیستم عصبی شود. کمبود این ویتامین باعث میشود کلسیم نتواند در بدن به عمل برسد.

زالزالک با افزایش گردش خون و اکسیژن رسانی با چربیها مبارزه میکند و این امر موجب میشود که متابولیسم بدن افزایش پیدا کند. ویتامینها، مواد مغذی مورد نیاز بدن هستند که به عملکرد طبیعی سلولها و رشد و نمو آنها کمک میکنند. ویتامینها، مولکولهای مورد نیاز بدن هستند که در مقادیر اندک برای انواع فرآیندهای اساسی بدن مورد استفاده قرار میگیرند. ۶. این میوه میتواند ورم مفاصل را برطرف کند و به علت داشتن مقداری اسید سالسیلیک برای کسانی که رماتیسم و درد مفاصل دارند مفید است. روغن میوه گل رز به سرعت فاسد میشود. در نتیجه جذب کلسیم کاهش و بدن با اختلالات متعددی مواجه میشود.

ویتامین D نیز به عنوان یکی از ویتامینهای محلول در چربی در جذب کلسیم از طریق رودهها نقش مهمی ایفا میکند. افراد مبتلا به بیماری التهابی روده (IBD) و سایر بیماریهایی که منجر به اختلال در جذب چربی میشود مانند: برخی از بیماریهای کبدی، سیستیک فایبروزیس، سلیاک، کرون، کولیت زخمی شونده. به مدت 3 روز فقط میوه بخورید و در آخر متعجب میشوید از اینکه دوستانتان به شما میگویند که چقدر پوستتان درخشان و صاف شده است.

معمولاً میوه کامل به آب میوه ترجیح داده میشود، زیرا فیبر زیادی از آب میوه حذف میشود. در این میان، ویتامین D یک استثناء است که در اثر تابش نور خورشید بر روی پوست ساخته میشود. به همین علت این میزان در افراد سالخورده که با افزایش سن دچار کاهش اشتها می شوند کمتر است و آنها در معرض بیشتر خطر ابتلا به بیماری های ناشی از کمبود ویتامین b6 هستند. افرادی که محدودیت قرارگیری در معرض نور خورشید دارند؛ مانند افراد زمینگیر . سروتونین، هورمون مغزی که به میزان حوصله و خلق افراد بستگی دارد، در معرض نور روش افزایش و در زمان نزول نور آفتاب کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید