مولتی ویتامین مینرال چیست ؟

خانواده ویتامین B همان اندازه که برای بدن مفید می باشند، مصرف نامتعادل از آن می تواند بدن را دچار مشکلات جدی کند. تغذیه برای حفظ ماهیچه ها و جلوگیری از ایجاد اختلال در سوخت وساز بدن بسیار حیاتی است و هنگامی که بیماران حدود دو هفته را در بخش مراقبت های ویژه می گذرانند، می تواند سبب مشکلات جدی شود. به میوهای معطر متعلق به تیره گلسرخیان (Rosaceae family) است. مصرف خودسرانه قرص یا شربتهای تقویتی به كودك نابجاست.

تقریبا میتوان گفت تمامی كودكان تا 2 سالگی و از آن به بعد كودكانی كه كمبود تغذیه یا تغذیه نابجا دارند نیاز به مكملهای غذایی و داروهای ویتامینی دارند. فنولهای موجود در میوه به حاوی ترکیبات ضد آنفلوانزایی قوی هستند. کاروتنوئیدها فیتون های غذایی هستند که در مقادیر مختلفی در سبزیجات و میوه های قرمز ، سبز ، زرد و نارنجی رنگ یافت می شوند. در عین حال، در شرایط خاص از جمله میزان بالای هوموسیستئین در افرادی که مبتلا به بیماری قلبی هستند و یا افرادی که سابقه ابتلا به بیماری قلبی در سنین جوانی را دارند، مصرف مکمل اسید فولیک ضروری است.

روی یكی از عناصری است كه بعد از آهن فراوانترین عناصر جزئی در بدن به شمار میرود. بهطوری كه كمبود آن از عوامل اصلی ضعف بینایی و كوری در میان كودكان به شمار میرود. بیماری کرونا یکی از بیماری های حاد دستگاه تنفسی به شمار می رود که می تواند منجر به مرگ شود. مصرف هر یک از ویتامینهای گروه B برای مدت طولانی میتواند منجر به عدم تعادل سایر ویتامینهای مهم گروه ب شود. از 6 ماهگی به بعد این ویتامین بهصورت قطره مولتی ویتامین و 25 قطره تا 2 سالگی مصرف میشود. این عنصر در فعالیت بیش از 100 آنزیم مختلف بهخصوص آنزیمهایی كه در سوخت و ساز پروتئینها و كربوهیدراتها درگیر هستند، دخالت دارد.

این عنصر بهصورت زینك سولفات یا گلوكونات معمولا روزی 5 میلیلیتر بعد از غذا تجویز میشود كه جذب بهتری دارد. این ویتامین بهویژه برای شبكیه چشم و افزایش قدرت دید بسیار موثر است. ویتامین A، ویتامین موثر در تقویت بینایی و تكامل گلبولهای سفید و قرمز خون و افزایش كارایی سیستم ایمنی در برابر بیماریها و همچنین تسهیل انتقال آهن از منابع ذخیرهای به گلبولهای قرمز در كودكان است. به منظور استفادهی کامل از مزایایی که برای سلامتی دارد، به طور منظم آن را تهیه و طبخ کنید. میوهها سرشار از مواد مغذیاند و برای سلامتی و زیبایی فواید شگفتانگیزی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید