مولتی ویتامین: هر آنچه که باید دربارهی مولتی ویتامینها بدانید! – مجله سلامت دکترتو

تحقیقات نشان می دهد افراد رنگین پوست توانایی کمتری در دریافت این ویتامین دارند زیرا مقدار رنگدانه ملانین در پوست این افراد بیشتر است و این موجب کاهش توانایی پوست در تولید ویتامین دی به کمک نور خوشید می شود. پوست این دسته از افراد معمولا مقاومت بیشتری به نور آفتاب دارد و این دسته می توانند مدت زمان بیشتری در معرض نور خورشید باشند.

البته باید در نظر داشت قرار گرفتن طولانی مدت و بدون محافظت در زیر نور آفتاب به دلیل اشعه های موجود می تواند زیان رساننده باشد . مصرف آنتی بیوتیک برای مدت زمان طولانی می تواند باعث انسداد صفرا، التهاب روده، سلیاک و آماس روده شود. میلیونها نفر از ما ویتامین، مواد معدنی و دیگر مکملها را به صورت روزمره استفاده میکنیم تا سلامتی خود را افزایش دهیم اما مصرف همزمان داروها با همدیگر میتواند ترکیب خطرناکی را درست کند. در تمامی مواد غذایی که در بالا ذکر شده است پانتوتنیک اسید نیز وجود دارد.

چرا که اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند به ساختار سلول های پوستی آسیب وارد کند و در ژن ها باعث جهش شوند. شما می توانید در برابر عفونت ها و میکروب ها با مصرف این میوه جلوگیری کنید. مصرف خودسرانه ویتامین آ توصیه نمی شود مگراینکه کودک دچار کمبود این ویتامین باشد.

همچنین پوست افراد مسن نمی تواند به اندازه کافی ویتامین دی مورد نیاز بدن را تامین کند پس به این گروه از افراد توصیه می شود تا به مقدار کافی در معرض نور خورشید قرار بگیرند تا این کمبود جبران شود. این بیماری با مصرف کلسیم طبق توصیه سفارش شده در روز قابل پیشگیری است.

دیدگاهتان را بنویسید