مولتی ویتامین چیست؟

این امر به ویژه در ارتباط با ویتامین K2 ، ویتامینی محلول در چربی که اکثر مردم با کمبود آن روبرو هستند، از اهمیت به خصوصی برخوردار است. هنگام استنشاق: ویتامین E هنگام استنشاق به احتمال زیاد گزینه ایمنی نیست. رنگ هایی که در سبزیجات و میوه های مختلف به کار می رود، دارای خواص منحصر بفرد خود هستند که به طریقی خاص به سیستم ایمنی بدن سود می رسانند. سرطان: مصرف مواد غذایی حاوی بتاکاروتن و ویتامین A به عنوان آنتی اکسیدان در جلوگیری از بروز سرطان میتواند کمک کننده باشد اما ارتباط بین مصرف مکملهای ویتامین A و کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه، پروستات و سایر انواع سرطانها هنوز مشخص نیست.

برخی از تحقیقات ادعا میکنند که عملکرد ویتامینهای محلول در چربی به یکدیگر مرتبط است و به همین دلیل مصرف بیشتر ویتامین A مستلزم افزایش جذب ویتامین K2 و مصرف مکملهای ویتامین D3 به طور همزمان است. بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی موجود در زعفران به عنوان کوآنزیم آنزیم های بدن عمل میکنند. دریافت این مقادیر می تواند منجر به ایجاد حالت تهوع ، زردی و افزایش آنزیم های کبدی و علائمی شبیه هپاتیت شود . این کار به طور عمده برای میوه های رنگ روشن مانند زردآلو و کشمش استفاده می شود. متخصصان طب سنتی به بانوانی که سرد مزاج هستند و علاقه زیادی به مسائل جنسی ندارند این گیاه را پیشنهاد میکنند.

به هر حال، در مطالعه کنترل شده با طرح تصادفی، نقش فعالیت ورزشی در بهبود سندروم متابولیک به خوبی روشن نیست و عمده تحقیقات انجام شده به مطالعات همهگیر شناسی مربوط میشود که به مقایسه سندروم متابولیک در افراد کم تحرک و فعال پرداختهاند. برای کنترل شدت تمرین، ضربان قلب تک تک افراد با گرفتن نبض در ناحیه مچ دست و با استفاده از ضربان سنج پولار محاسبه شد. همچنین در تحقیق دیگری دانشمندان مصرف این ویتامین را در تراکم استخوانی افراد مؤثر دانستهاند. بدن نیاسین را به کوآنزیم نیکوتین آمید آدنین دینوکلئوتید (NAD) تبدیل میکند. ترکیبات آنتی اکسیدانی فعالیت رادیکال های آزاد را مهار کرده و مانع از آسیب بافت های سلولی بدن می شود.

مداخله تمرین هوازی: یک هفته قبل از شروع تحقیق، آزمودنیها ابتدا در یک جلسه آشناسازی شرکت کرده و با نحوه صحیح اجرای تمرین با تردمیل آشنا شدند. پس از اطلاع رسانی در چهار مرکز بهداشت شهر اراک شرکت کنندگان بهروش نمونه گیری در دسترس و پس از تکمیل فرم رضایت شرکت در تحقیق انتخاب شدند. آنالیز بیوشیمیایی خون:خونگیری در دو مرحله، یک روز قبل از اولین جلسه تمرین (پیش آزمون) و 48 ساعت پس از آخرین جلسه تمرین در هفته هشتم و پس از 10 تا 12 ساعت ناشتایی (بین ساعت 6 تا 7 صبح) انجام شد. هفته پنجم و ششم شامل 35 تا 40 دقیقه و با شدت 60 درصد HRmax بود و هفته هفتم و هشتم آزمودنیها به مدت 45 تا50 دقیقه و با شدت 70 درصد HRmax تمرین داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید