میوه به دکتر کبد

ویتامین شامل گروهی از مواد مغذی ضروری هستند که از ترکیبات آلی تشکیل شدهاند. برای مثال، اگر میوهای دارای عناصر آهن یا پتاسیم باشد و شما میوه خشک شدهی آن را بخورید، مقدار بیشتری از این مواد مغذی را دریافت خواهید کرد. میوههای خشک به دلیل فرایند خشک شدن دارای میزان زیادی از مواد غذایی نسبت به میوههای تازه هستند. کشمش نیز دارای مادهای به نام رزوراترول است، یک ترکیب شیمیایی آنتیاکسیدانی که بازدارندهی طبیعی افزایش سن و پیری محسوب میشود.

همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم، ویتامین ئی (E) یک نوع ویتامین محلول در چربی بوده و مقدار اضافی آن از طریق ادرار دفع نشده و در کبد ذخیره خواهد گردید. در واقع مقدار این اسید آمینه فقط یک نشانگر احتمالی برای شناسایی زودهنگام بیماری قلبی به شمار میآید. میوه خشک نسبت به میوههای تازه حاوی قند بیشتری است.

میوه خشک میانوعدهای شیرین و مغذی است و 3.5 برابر بیشتر از میوهی تازه فیبر و مواد مغذی دارد. با استخراج سادهی محتوای آب موجود در میوه، میتوان میوه خشکی تهیه کرد که میانوعدهای سالم و شیرین است و میتوان آن را به سادگی نیز به هر جایی حمل کرد و البته فواید زیادی هم برای سلامتی به همراه دارد. فولات از جمله مواد معدنی ضروری برای زنان باردار در سه ماههی اول بارداری است. زردآلو خشک بعلاوه حاوی مقادیر زیادی پتاسیم نیز هست؛ عنصری بسیار مفید که میتواند با فواید و خواصی از جمله پیشگیری از فشارخون بالا و تپش قلب همراه باشد که آن را برای سلامتی قلب نیز مفید میسازد.

با جایگزین کردن میوه خشک به جای غذاها و تنقلات ناسالم و پرکالری میتوان از فواید بینظیر آن برای سلامتی از جمله تناسب اندام، بهرهمند شد. آب میوه به برای افراد مبتلا به زخم معده مفید بوده و به آرام سازی دستگاه گوارش کمک میکند. به دلیل داشتن ویتامین ب برای تقویت سیستم عصبی بسیار مفید است و همچنین می تواند افسردگی، اضطراب، استرس، بی حسی و بی اشتهایی را بهبود ببخشد. ویتامین C موجود در میوه خشکها نه تنها برای تقویت سیستم ایمنی بدن، بلکه برای بهبود کیفیت پوست و مبارزه با عفونتها نیز میتواند مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید