هرآنچه که درباره ویتامین E باید بدانید

همچنین ویتامین E میتواند در افراد سیگاری یا افرادی که پوست آنها زیاد در معرض اشعهی ماورای بنفش خورشید قرار میگیرد، از ابتلا به سرطان پوست جلوگیری کند. همچنین محصولات و کرم های مختلفی با عصاره این گیاه دیده اید. این آمار به ما میگوید که اگر دیابت داریم، باید بیشتر به فکر بدن خود باشیم. پژوهش های بسیاری فواید مختلف مصرف میوه ها و سبزیجات برای سلامت بدن انسان را مستند کرده اند.

برخی تفاوت های تغذیه ای بین دسته های مختلف میوه ها و سبزیجات نیز وجود دارند. از نظر گیاه شناسی، تفاوتی مشخص بین میوه ها و سبزیجات وجود دارد. میوه ها و سبزیجات از نظر مواد مغذی دارای تشابهات بسیاری هستند. جوانه سویا دقیقا مشابه جوانه ها لوبیا می باشند و دارای فیبر و بدون چربی اشباع شده می باشد. این میوه به دلیل اینه مقدار زیادی آنتی اکسیدان دارد خاصیت ضد التهابی دارد و باعث درمان آکنه و جوش صورت می شود. به دلیل این که میوه ها و سبزیجات از کالری پایینی برخوردار هستند، اما محتوای فیبر بالا دارند مصرف آنها می تواند به کاهش و زیر کنترل نگه داشتن وزن نیز کمک کند.

همان گونه که انتظار می رود به واسطه مزه شیرینتر، میوه ها از قند طبیعی و کالری بیشتری در مقایسه با بیشتر انواع سبزیجات بهره می برند. در مقایسه با سبزیجات، برخی انواع میوه ها همچنین از محتوای فیبر بیشتر در هر گرم سود می برند. در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود: ساقه های زیرزمینی: سرشار از فیبر، و همچنین منبع خوبی برای ویتامین C، بتاکاروتن، پتاسیم و ویتامین های B. مرکبات: سرشار از ویتامین C، بتاکاروتن، فولات و آنتی اکسیدان ها که می توانند سد محافظتی در برابر بیماری انحطاطی ایجاد کنند. همچنین ممکن است منجر به از دست دادن شدید اشتها و در نهایت مرگ شود.

لیمو یکی از انواع مرکبات است که به خاطر مزایای زیادی که برای سلامتی دارد اغلب در درمانهای سنتی مورد استفاده قرار میگیرد. فیبر موجود در این مواد غذایی جذب قند را کند می کنند که می تواند سطوح قند خون را پایدار نگه دارد. به عنوان نمونه هندی های از خرید میوه خشک شده برای افزایش انرژی، بهبود سیستم عصبی، هضم غذا، درمان سردردهای ناشی از استرس و اضطراب و در ضمن مقابله با بسیاری از بیماری ها استفاده می کردند. نتایج یک مطالعه نشان داد که افزایش مصرف میوه ها و سبزیجات می تواند به کاهش ابتلا به دیابت منجر شود.

دیدگاهتان را بنویسید