همه خواص زالزالک + انواع، کاربرد، مضرات و فواید کویج – ایمنا

بدن برای بیش از ۱۰۰ واکنش آنزیمی درگیر در متابولیسم به ویتامین B6 نیاز دارد. زالزالک دارای آنتیاکسیدان فراوان است که میتواند در درمان و پیشگیری از بیماریها به طوری مؤثر عمل کند. یافته ها نشان می دهد ژل رویال میتواند خستگی بعد از فعالیت ورزشی را کم کند و این اثر با تازه بودن ژل رویال ارتباط دارد. این نتایج نشان می دهد که ژل رویال میتواند پاسخدهی سیستم ایمنی را تعدیل کند.

تنها تفاوت در واکسن آسترازنکاست که ممکن است احتمال ایجاد لخته خون را بیشتر کند و کسانی که داروهای رقیق کننده خون استفاده میکنند در صروت استفاده از این واکسن نباید مصرف دارو را کامل قطع کنند. سیر تنها مکملی نیست که میتواند خطر خونریزی را افزایش دهد بلکه ژینکو بیلوبا، روغن ماهی، زنجبیل، گل مینا، ویتامین E و پوست بید نیز در این لیست قرار دارند. بنابراین، استفاده از روغن میوه گل رز میتواند از خشک شدن زخمها جلوگیری کرده و همچنین جای زخم را بهبود دهد. میوه اژدها در سه نوع میباشد: پوست قرمز با گوشت قرمز، پوست قرمز با گوشت سفید و پوست زرد با گوشت سفید.

نشان داده شد گروهی از موشها که تحت تغذیه با ژل رویال بودند، بطور مشخصی در شاخص های مختلف شامل وزن بدن، وضعیت تغذیه ای، آنزیم های کبدی، پروفایل چربی سرم، کراتینین و اسید اوریک سرم، نمای هیستولوژیک و هیستوکمیکال کبد و کلیه آنها بهبودی داشتند. ژل رویال سطح پراکسیداسیون چربی را کاهش داد، سطح گلوتاتیون را افزایش داد و فعالیت گلوتاتیون-اس- ترانسفراز و گلوتاتیون پراکسیداز و سوپراکسید دیسموتاز را افزایش داد. پایداری موشهای گروه ژل رویال درمقایسه با گروههای دیگر افزایش قابل توجهی داشت. از دیگر موارد استفاده ژل رویال برطرف کردن ضعف، خستگی و سردردهای مزمن میباشد؛ که برای خانم ها و ورزشکاران حرفه ای مفید است.

همچنین، به گروههای غذایی دیگر مانند پروتئین ها، غلات کامل، و چربیهای سالم در رژیم غذایی خود توجه داشته باشید. افزودن فولیک اسید به غلات باعث شده کمبود فولات شایع نباشد. با این حال، تحقیقات اخیر به این نتیجه رسیده است که فقط S. bouldardii ، یک نوع نزدیک مخمر آبجو، برای درمان این نوع از اسهال مفید است. داروی ژل رویال توانایی بالا بردن توان جسمی و جنسی را نیز دارد و از ان بعنوان یک داروی گیاهی برای برطرف کردن مشکل ناباروری و نازایی و افزایش قدرت باروری نیز استفاده میگردد. نتیجه اینکه ژل رویال میتواند بعنوان یک غذای عملگرا با نقش آنتی اکسیدانی بالا و غنی از املاح ضروری مصرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید