همه چیز درباره ویتامین ب کمپلکس

هشت ایزومر ویتامین E به دو گروه tocopherol ها وtocotrienol ها تقسیم میشود که هرکدام نیز شامل چهار ایزومر الفا ، بتا، گاما و دلتا میباشد که هرکدام فعالیت بیولوژیکی متفاوتی دارند. ساختارهای شیمیایی انواع ویتامین D کمی متفاوت است و آن ها را ویتامین D2 را (Ergocalciferol) و ویتامین D3 را (Cholecalciferol) نامیده اند . فلفل دلمهای قرمز یکی دیگر از محصولات بومی آمریکای جنوبی است که در سراسر جهان وجود دارد. یکی از مطالعات در این زمینه نشان داد که ۹۶٪ از بیمارانی که دچار حملهی قلبی شدند از کمبود ویتامین D رنج میبردند.

اما دانشمندان اخیرا دریافتند که که این ویتامین در تمام فرایندهای دیگری که در بدن اتفاق میافتد نیز دخالت دارد، از جمله عملکردسیستم ایمنی بدن و مقابله با سرطان. به همین علت برای توسعهی سلامت عمومی، طرحی مبنی بر تقویت مواد غذایی با ویتامین D آغاز شده تا در جوامع غربی خطر ابتلا به نرمی استخوان را ریشهکن نماید. تنها منبع مغذی بسیار مفید برای تامین ویتامین D، روغن جگر ماهی از قبیل روغن جگر ماهی کاد میباشد که هر یک از قاشق آن حاوی دو برابر میزان روزانهی مورد نیاز بدن است. چنانچه در مناطقی زندگی میکنید که پرتو خورشید در تمام طول سال فراوان است، احتمالا با خارج شدن از منزل در طی روز و چندبارحمام آفتاب در هفته میتوانید ویتامین D مورد نیاز بدنتان را تامین نمائید.

اشعههای ماوراء بنفش خورشید با طول موج ۲۸۰ تا ۳۲۰ انرژی مورد نیاز برای چنین واکنشهایی را فراهم میآورد. بنابراین افرادی که با کمبود ویتامین D مواجهند، در واقع با کمبود کالسیترویل روبرو هستند( هورمون استروئید)، بدین ترتیب از کمبود یکی از هورمونهای اساسی بدن رنج میبرند. بنابراین سعی کنید حتما رابطه جنسی داشته و انزال را در این حالت تجربه کنید. هرکدام از ویتامین ها می توانند در تقویت قوای جسمانی و در نتیجه قوای جنسی آقایان مؤثر باشند. فواید میوه آلو دارای خواص بیشماری از ویتامین ها، مواد معدنی، کربوهیدارت ها و قند ها است. این دو می توانند جایگزین مناسبی در فصول پاییز و زمستان و زمان هایی که آلو وجود ندارد برای شما باشد.

به یاد داشته باشید که باید بخش اعظمی از بدن شما در معرض نور خورشید قرار گیرد. چنانچه فقط صورت و دستهای شما در معرض نور باشد، قطعا ویتامین D چندانی تولید نخواهد شد. هنگامی که پوست در معرض نور خورشید قرار گیرد، به واسطهی کلسترول امکان تولید ویتامین D در پوست به وجود میآید. ال کارنیتین و کوآنزیم کیوتن دو ریز مغذی هستند که نقشی حیاتی در تولید انرژی سلولی دارند. همچنین، در صورت استفاده از عینک یا ضد آفتاب، تولید ویتامین D به حداقل و گاهی به صفر میرسد. ضروری است که این ماده توسط بدن متابولیزه شود و به انرژی قابل استفاده تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید