ویتامین بخوریم یا نخوریم؟

جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، محققان از زمان شروع همهگیری کرونا به این موضوع فکر میکردند که آیا مصرف ویتامینهای خاصی مانند روی، ویتامین سی یا ویتامین دی میتوانند عوارض بیماری مبتلایان به کووید-۱۹ را بهبود بخشد یا خیر. به گزارش روز دوشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه اینترنتی بیزینس اینسایدر، محققان از زمان شروع همهگیری کرونا به این موضوع فکر میکردند که آیا مصرف ویتامینهای خاصی مانند روی، ویتامین سی یا ویتامین دی می توانند عوارض بیماری مبتلایان به کووید-۱۹ را بهبود بخشد یا خیر. محققان اغلب تاثیر مصرف روی، ویتامین سی و ویتامین دی را در رابطه با عفونت های ویروسی مطالعه می کنند.

محققان اغلب تاثیر مصرف روی، ویتامین سی و ویتامین دی را در رابطه با عفونتهای ویروسی مطالعه میکنند. اما این مطالعه نشان داد که ویتامین دی در صورت شروع مصرف پس از تشخیص کووید-۱۹، طول مدت بستری بیمار را در بیمارستان کاهش میدهد، در حالی که این موضوع در مورد روی و ویتامین سی صادق نبود.

اما یک بررسی علمی از دانشگاه «تولیدو» در آمریکا که ماه گذشته منتشر شد، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه مصرف روی، ویتامین سی یا ویتامین دی، خطر مرگ ناشی از کووید-۱۹ را کاهش میدهد، پیدا نکرد. اما یک بررسی علمی از دانشگاه «تولیدو» در آمریکا که ماه گذشته منتشر شد، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه مصرف روی، ویتامین سی یا ویتامین دی، خطر مرگ ناشی از کووید-۱۹ را کاهش می دهد، پیدا نکرد. مصرف بیش از حد یک مکمل همچنین میتواند به بروز عوارض جانبی غیر ضروری و گاهی خطرناک بینجامد.

با مراجعه به این جدول میتوانید میزان عناصر ضروری روزانه خود را در دوران شیردهی تخمین بزنید و متوجه شوید که تا چه حد از نیاز روزانه بدنتان به ریزمغذیها برآورده میشود. هر فردی که مکمل مصرف میکند، باید مراقب باشد که از حداکثر دوز تجاوز نکند، زیرا تحقیقات نشان داده است که مصرف بیش از حد هر ویتامین، میتواند منجر به مشکلات سلامتی شود. یکی از بزرگ ترین دغدغه های زنان و دختران بعد از بلوغ ریزش مو است.

دیدگاهتان را بنویسید