ویتامین دی؛ ضروری برای سلامت بدن

ولی از آنجایی که این ویتامین در اکثر مواد غذایی وجود دارد اگر غذا به مقدار کافی مصرف گردد، معمولاً شخص با کمبود آن مواجه نخواهد شد. با انجام دادن این ترفند شما از چسبیدن خوراک ماهی مجلسی به فویل جلوگیری میکنید. حالا سینی فر را با ورقههای فویل بپوشانید سپس روی فویل را چرب کرده و برروی آن سیب زمینیهای ورقه شده را بچینید. آبمیوههای صنعتی سیب هم در بازار وجود دارند که میتوانید از آنها استفاده کنید. به طوری که در مقادیر بالا حدود 3 گرم در روز در افراد مبتلا به هیپرکلسترولمی (بالا بودن میزان کلسترول خون) نتیجه بخش است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: فولیک اسید برای خون سازی و ایمنی بدن لازم است اما اگر زیاده از حد مصرف شود، نتیجه برعکس خواهد داشت. زنان ممکن است روند از دست دادن کلاژن بدن خود را از دهه دوم زندگی خود و برخی حتی از 18 سالگی تجربه کنند. برخی مواد مغذی دارای خواص ضد پیری – توانایی به تاخیر انداختن بیولوژی فرآیند پیری هستند. نوع 1 و نوع 3 کلاژن موثرترین گزینه ها در زمینه مبارزه با پیری هستند و مصرف آنها در قالب پودر می تواند بیشترین کارایی را ارائه کند. در شرایطی که بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی در دسترس هستند ، اما موثرترین موارد برای مقابله با پیری آنهایی هستند که علیه آسیب ناشی از استرس اکسیداتیو عمل می کنند.

در شرایطی که امکان بازگرداندن زمان وجود ندارد ، برخی ویتامین ها و مواد مغذی ممکن است از پیری زودرس پیشگیری کرده و سرعت پیری را کند کنند. وی با تاکید بر پرهیز از مصرف خودسرانه ویتامین D، گفت: در دوران همهگیری کووید، برخی افراد به خاطر پیشگیری به صورت خودسرانه ویتامین D مصرف کردند و دچار مسمویت شدند.

از خطرات مرتبط با مصرف بیش از حد کورکومین می توان به سردرد و مشکلات گوارشی و همچنین تداخل با برخی داروها که برای درمان سوزش سردل و رفلاکس معده استفاده می شوند و تداخل در توانایی بدن برای توقف خونریزی اشاره کرد. اگر هر کدام از علائم بالا را در خود احساس میکنید و از علت آن آگاه نیستید با پزشک خود مشورت نمایید چراکه برخی از علائم کمبود ویتامینهای B با نشانههای سایر بیماریها تشابه دارد و به همین دلیل نمیتوان تنها به حدس و گمان شخصی اکتفا نمود. مرده زایی: برخی تحقیقات نشان می دهد مصرف ویتامین E در تمام دوران بارداری خطر تولد نوزاد مرده را کاهش نمی دهد.

دیدگاهتان را بنویسید