ویتامین دی درمان موثری برای کووید-۱۹ نیست

اما «مؤسسه ملی بهداشت آمریکا»، شواهد کافی برای حمایت از ویتامین سی، ویتامین دی یا روی به عنوان درمان کووید-۱۹ پیدا نکرده است. دستنبو میوهای از خانواده خربزه اما اندازه آن کوچکتر از خربزه است و تقریباً به اندازه یک کف دست میباشد. اما در کنار آن ویتامین C و بیوتین هم نقش مهمی در تغذیه مو دارند و باعث می شوند مو قوت خود را حفظ کند و ریزش موها کاهش یابد. اما ویتامین دی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟ مواد غذایی حاوی فیبر، مثل میوه و سبزیجات با کاهش خطر ابتلا به سرطان روده همراه هستند.

تحقیقات نشان میدهد که مصرف این مکملها ممکن است مرگ ناشی از سرخک را در کودکان کاهش دهد. پژوهشگران دریافته اند که بین دردهای مزمن و کمبود این ویتامین ارتباط وجود دارد و با یک درمان کم هزینه می توان این مشکل را برطرف کرد. این واکنش به خاطر وجود اسیدآناکاردیک است. البته مقدار تولید این ویتامین توسط پوستتان بستگی به عوامل مختلفی دارد. البته این گیاه برای مردان هم توصیه میشود. درواقع، اشعه فرابنفش موجود در نور خورشید باعث میشود پوست شما ویتامین دی بسازد.

نخودفرنگی علاوهبر اینکه یکی از منابع ویتامین C است پروتئینهای گیاهی و آهن را نیز دارد که برای گیاهخواران یک ماده غذایی مفید محسوب میشود. به گفته متخصصان ویتامین D پیتیدهایی را در سیستم ایمنی بدن فعال می کند که نقش آنها واکنش به میکروب ها و عوامل بیماری از است و در صورت کمبود این نوع ویتامین ضعف سیستم ایمنی بدن رخ می دهد. این شربت بدون عوارض بوده و برای افراد 6 سال به بالا مناسب است.

برای مثال، اینکه در چه فصلی از سال و در کدام زمان از روز در معرض نور خورشید قرار بگیرید، در تولید این ویتامین توسط پوستتان مؤثر است. براساس مطالعه ای که در سال 2015 انجام شد در نیمی از بیماران مبتلا به شکستگی تنشی پس از انجام تست ویتامین معلوم شد که این افراد دچار کمبود ویتامین D هستند. مثلا:کودکانی که با وزن کم (کمتر از ۲۵۰۰ گرم) متولد میشوند و پس از تولد رشد سریعی دارند، کودکانی که در دوران بلوغ هستند و رشدشان بسیار سریع میشود، در صورت عدم دریافت ویتامین d به مقدار کافی دچار کمبود این ویتامین میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید