ویتامین د3 : موارد استفاده، عوارض جانبی، کاربرد ویتامین د3 در کرونا

البته باید توجه داشت که مصرف روزانه 1 عدد مولتی ویتامین با تجویز و نظر پزشک موثر است و مصرف بیش از حد ممکن است آسیب رسان باشد. در واقع روزانه با مصرف چند دانه بادام زمینی در زمان های مشخص، بدن مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت میکند و میل به خوردن غذا یا تنقلات مضر که یکی از عوامل مبتلا شدن به کبد چرب است، کاهش مییابد.یکی دیگر از مغزهای آجیل برای کبد چرب گردو است. و در مطالعه دیگر گزارش شده است که سطح پایین ویتامین دی با افزایش خطر ذات الریه در بزرگسالان مسن و کودکان ارتباط دارد.

این گروه از افراد در معرض خطر کمبود ویتامین D هستند و باید به طور منظم آزمایش دهند. شاه توضیح میدهد: “سلنیوم پایین در مردان میتواند با کاهش توان حرکتی اسپرم و کیفیت مایع انزالی، منجر به ناباروری شود. بالا بودن فیبر محلول، پکتین، و ویتامین C موجود در انبه با پایین آوردن سطح الدیال (کلسترول بد) به کاهش کلسترول بدن کمک میکند. 4/1 فنجان برگه زردآلو حاوی 63/1 گرم و 4/1 فنجان سیب خشک دارای 3/1 گرم فیبر است. آلو خشک که ملینی طبیعیست، میتواند در مبارزه با بسیاری از بیماریها کمک کند.

میوه خشک شده (به انگلیسی: Dried Fruit) میوه ای است که تقریبا تمام محتوای آب خود را بواسطه روش های خشک کردن از دست داده است. از آب رسانی به بدن غافل نشوید. از آنجایی که افراد دارای اعتیاد دچار آسیب های روحی و روانی ناشی از مصرف مواد مخدر میشوند لذا مصرف کافی این ویتامین در حین روند ترک اعتیاد کمک شایانی به بهبود سلامت روحی و روانی فرد معتاد میکند. این گروه ویتامینی به تولید سلول های خونی جدید در بدن، بهبود کارکرد دستگاه گوارشی و تبدیل قند مازاد بدن به انرژی کمک میکند و با تاثیر مثبت بر سلامت مغز احساس نیاز به مصرف مواد مخدر را کاهش میدهد.

مصرف مواد قندی، دارای کافئین و چربی مانند انواع شیرینی، شکر، شکلات، نوشابه و انواع غذاهای چرب مانند فست فودها باید به حداقل برسد. در زمان نیاز به مصرف مواد شیرین میتوانید از میوه های شیرین مانند سیب و موز استفاده نمایید. ویتامین C: این ویتامین نقش مهمی در کنترل عوارض ترک اعتیاد دارد و به کنترل نشانه های ترک اعتیاد مانند درد های عضلانی و ناراحتی های عصبی مانند استرس و اضطراب کمک میکند. استفاده از مولتی ویتامین ها در رژیم غذایی افرادی که در دوره ترک اعتیاد هستند نقش مهمی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید