ویتامین د3 : موارد استفاده، عوارض جانبی، کاربرد ویتامین د3 در کرونا

همانطور که عنوان شد، خرمای چینی سرشار از ویتامین C است. میوه عناب (به انگلیسی Jujube ) که به عنوان خرمای چینی یا خرمای قرمز نیز شناخته میشود، یک میوه بومی در مناطق شمالی آسیا است اما در سالهای اخیر در سر تا سر جهان از محبوبیت خاصی برخوردار شده است. خرما چینی سرشار از مواد معدنی مثل پتاسیم، فسفر، منگنز، آهن و روی است.

این نوشیدنی که بر روی حافظه اثر میگذارد، باعث تحریک سلولهای عصبی میشود و آرامش بخش است. رادیکالهای آزاد موادی هستند که از طریق مواد سمی، سیگار کشیدن و همچنین قرار گرفتن در معرض اشعه ایکس، آلایندههای هوا و مواد شیمیایی صنعتی در بدن به وجود آمده و یکی از تاثیرات آنها بر روی بدن آسیب دیدن کبد است.

درخت این میوه همچنین بهعنوان “pitaya یا pitahaya” شناخته میشود که به ترتیب از جنس Stenocereus و Hylocereus است. دقت کنید که، تنها روش برای اطلاع از اینکه دچار کمبود ویتامین D هستید یا نه و اینکه نیازی به مصرف مکمل دارید یا نه، انجام آزمایش خون است. لیست کاملی از دارو ها و مکمل های مصرفی خود در اختیار پزشک یا داروسازتان قرار دهید تا در صورت بروز تداخل با این دارو، اقدامات لازم انجام شود.

طبق بررسیهای انجام شده در سال 2015، این روغن میتواند علاوه بر بهبود جای زخم، تغییر رنگ پوست مربوط به آن را نیز کاهش دهد. ویتامین B12 در متابولیسم بدن نقش داشته و با افزایش انرژی و سوخت و ساز بدن میتواند در کاهش وزن نقش داشته باشد. هرچه بیشتر این خوراکیها را بخورید، خطر ابتلا به بیماریهایی که در اثر شیوهی زندگی نامناسب بروز میکنند کاهش مییابد. پوست انار میتواند به طور موثر با آکنه و جوش و کهیر مبارزه کند، ریزش مو را متوقف کند و از شوره سر جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید