ویتامین های گروه B را بشناسیم – گروه پاتوبیولوژی رهسا

روزهای گرم تابستان برای آفتاب گرفتن و دریافت ویتامین دی بسیار مناسب است. بهترین زمان برای بهره مندی از نور آفتاب , بهترین ساعت آفتاب گرفتن در تابستان و دیگر فصل ها قبل از ساعت 10 صبح و بعد از ساعت 4 بعدازظهر است. اما آفتاب گرفتن باید در زمان خودش انجام شود تا سوختگی رخ ندهد و بتوان بهترین نتیجه را از نورخورشید گرفت. علاوه بر لزوم استفاده از مواد غذایی حاوی ویتامین دی، نور آفتاب بهترین منبع ویتامین دی است. مکملهای غذایی تقویت باروری به صورت قرص، کپسول یا ساشه (پودر) برای تکمیل رژیم غذایی شما با مواد مغذی خاص در داروخانه موجود هستند.

مصرف این میوه علی رغم خواص و فواید بی نظیری که دارد در صورت استفاده طولانی مدت می تواند با ایجاد عوارض و مشکلاتی نیز همراه باشد. برخی تحقیقات علمی بر این باور است که آمیگدالین دارای خواص ضد سرطانی بوده و از اینرو ویتامین B17 نیز میتواند چنین خصوصیاتی داشته باشد. علاوه بر فیبر محلول، نارنگی مقداری فیبر نامحلول هم در ساختار خود دارد. علاوه بر این، ویتامین E ترکیبی از روغنها است و میتوان آن را در آجیل و مغزهای مختلف یافت.

به گزارش گروه وب گردی خبرگزاری صدا و سيما، نقش مهم ویتامین دی در افزایش جذب کلسیم و بهبود عملکرد عضلات، قلب و ریهها ثابت شده است. مطالعات ثابت کرده اند که مصرف منظم این میوه توسط کودکان، به رشد مغزی و ذهنی آن ها بسیار کمک می کند. در آخر قالبها را از فر خارج کرده، کشمشها را اضافه کرده و مخلوط کنید.گرانولا آماده است. زیرا رنگ و لعاب میوه را حفظ کرده و از تغییر رنگ آن جلوگیری می کند. ویتامین دی در بدن ساخته شده است و باعث شده بدن کلسیم را از مواد غذایی جذب کند.

بالاترین دوز مناسب مصرف مکمل، در واقع بیشترین میزانی است که اکثر مردم میتوانند با خیال راحت (بدون ایجاد مسمومیت) از آن استفاده کنند. خیلی عالی من دخترم ۶ سالش مو هاش فر از این استفاده می کنم خیلی عالی دیگه موقعی شونه کردن مو های بچه اذیت نمیشه و راحت شونه میشه.

دیدگاهتان را بنویسید