ویتامین ها – عملکرد و منابع به زبان ساده – فرادرس – مجله

عموماً از این مکمل دارویی برای تأمین ریز مغذی های ضروری برای رشد مناسب جنین، تأمین آنتی اکسیدهای مثل انواع ویتامین ها، کاهش عوارض بارداری و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود. این مکمل دوران بارداری زیر نظر کشور آمریکا ساخته شده است و از انواع ویتامین ها، اسید فولیک و آهن که برای دوران شیردهی بسیار لازم و ضروری است تشکیل شده است. این میوه حاوی چند مادهی مغذی ضروری است، و برای هضم غذا، سلامت قلب و کاهش وزن مزایایی دارد. برای مصرف این دارو روزانه یکی بعد از هر وعده غذایی توصیه شده است. بسیاری از مکمل های جامد به آرامی مسیر گوارشی را می پیمایند و ممکن است روند جذبشان توسط غذاها و دیگر مواد شیمیایی متوقف شود.

تقویت بینایی، پیشگیری از تولد نوزاد زود رس، پیشگیری از مسمومیت حاملگی، افزایش یادگیری و حافظه، حفظ سلامت پوست و ناخن، تقویت سیستم ایمنی مادر و جنین، تقویت بینایی جنین و بسیاری موارد دیگر تنها بخشی از مزیت های این دارو به شمار می آید. حفظ سلامتی مادران قبل و بعد بارداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است که به دلیل کم خونی شدید بعد از زایمان اغلب مادران با مشکل روبرو می شوند. این مکمل دارویی در ایران ساخته شده است از انواع ویتامین، فولیک اسید، آهن و امگا تشکیل شده است که برای حفظ سلامتی مادران در دوران قبل از بارداری و پس از آن بسیار مؤثر است.

داروی تقویتی دوران بارداری با عنوان فوق این امر را حاصل می کند که سلامتی مادر و جنین در بخش های مختلفی به راحتی فراهم شود. ویتامین ها نقش بسیار مهمی در متابولیسم و ایمنی بدن یک ارگانیسم زنده دارند. این مکمل دارویی برای درمان بسیاری از بیماری ها و کمبودهای که با رژیم غذایی برای بدن مادر فراهم نمی شود جبران می شود. از همین رو برای دوران بارداری و پیش از بارداری بسیار مؤثر است. از همین رو نیاز است از مکمل های که مانع از بروز بیماری می شود جلوگیری کرد. این دارو از مسمومیت های طی حاملگی، کم خونی، فرسودگی پوست و ناخن و تولد زود رس نوزاد جلوگیری می کند.

همچنین به روند رشد سریع تر نوزاد با استخوان بندی قوی تر و سالم تر بسیار کمک می کند. میوه خشک همچنین منبع خوبی از بسیاری از ترکیبات گیاهی، از جمله آنتی اکسیدان های قوی است. میوه های کاکائو به عنوان طبیعی طبقه بندی می شوند که به محیط زیست احترام می گذارند. بنابراین این افراد باید حتی به صورت دورهای از مکملهای مولتی ویتامین که دارای ویتامینهای گروه B هستند استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید