ویتامین ها و املاح در کودکان – سپید گستر

مقامات بهداشتی کشور مصر در اوایل همه گیری، پزشکان را ملزم به تجویز ویتامین دی، ویتامین سی و روی برای بیماران علامت دار کووید-۱۹ میکردند. این مطالعه همچنین شامل بیمارانی بود که قبل یا بعد از ابتلا به کووید-۱۹ ویتامین دی مصرف میکردند. جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، محققان از زمان شروع همهگیری کرونا به این موضوع فکر میکردند که آیا مصرف ویتامینهای خاصی مانند روی، ویتامین سی یا ویتامین دی میتوانند عوارض بیماری مبتلایان به کووید-۱۹ را بهبود بخشد یا خیر. گل نسترن همچنین یک روغن گیاهی آزاد میکند که دارای فواید زیادی است و این روزها به دلیل خاصیت ضد پیری، آنتی اکسیدان و بازسازی کننده ، تقاضای این روغن افزایش یافته است.

عصاره این میوه دارای خواص ضد زخم برای افراد مبتلا به بیماری زخم معده است. ویتامین های سی و دی نیز همچنین دارای خواص ضد التهابی هستند که ممکن است به جلوگیری از ابتلا به بیماری های شدید کمک کند. مصرف بیش از حد یک مکمل همچنین می تواند به بروز عوارض جانبی غیر ضروری و گاهی خطرناک بینجامد.

خطرات و مزایای مصرف ویتامین E هنوز مشخص نیست. بران گفت که برخی از بیماران در کلینیک اوهایو هنوز معتقدند ویتامین ها علایم کووید-۱۹ را بهبود می بخشند. بران گفت که برخی از بیماران در کلینیک اوهایو هنوز معتقدند ویتامینها علایم کووید-۱۹ را بهبود میبخشند. طبق سرمقاله ژوئن ۲۰۲۱ که در مجله The Lancet منتشر شد، هند نیز معمولاً ویتامین سی، ویتامین دی و روی را برای مبتلایان به کووید-۱۹ تجویز میکند. برخی از پزشکان در سطح جهان به امید افزایش یک واکنش ایمنی سالم همچنان به تجویز این مکملها ادامه میدهند. وی افزود: اگر مصرف این ویتامین در بیمارانی که سطح ویتامین دی طبیعی داشتند، مفید باشد در آن صورت مطمئناً میتوانید بگویید که مصرف ویتامین دی برای درمان کووید-۱۹ موثر است.

آزمایش خون بهترین راهحل برای ارزیابی سطح این ویتامین در بدن است. ویتامین کا می تواند جریان و حجم ادرار را افزایش دهد که برای زدودن سموم محلول در بدن ضروری است. با این حال هیچ مدرکی برای این باورها وجود ندارد؛ یک مطالعه فوریه ۲۰۲۱ نشان داد که مصرف مکملهای روی و ویتامین سی نه علائم کووید-۱۹ را کاهش میدهند و نه به بهبودی سریعتری منجر میشوند. اما این مطالعه نشان داد که ویتامین دی در صورت شروع مصرف پس از تشخیص کووید-۱۹، طول مدت بستری بیمار را در بیمارستان کاهش میدهد، در حالی که این موضوع در مورد روی و ویتامین سی صادق نبود.

دیدگاهتان را بنویسید