ویتامین چیست و چه انواعی دارد؟

بیشترین میزان مصرف روزانه ویتامین D3، ۳۰۰ تا ۴۰۰۰ واحد می باشد. میلی لیتر می باشد، کاهش می دهد. تحقیقات نشان داده است که مصرف منظم سیب با کاهش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی، برخی سرطانها و دیابت مرتبط است. بطوریکه زنبورداران بایستی براساس محیطی که در آن به زنبورداری مبادرت کرده اند نسبت به تامین احتیاجات زنبوران عسل با استفاده از تغذیه های مصنوعی و مکمل ها اقدام کنند تا این موجودات نیز بتوانند روند تولید محصولات و فرآورده هایشان را بدون هیچ کم و کسری یا بیماری بانجام رسانند. بدن از طریق این علائم تلاش می کند نسبت به بروز مشکل هشدار دهد.

هفتگی نسبت به میزان بیشتر ویتامین D که طی یک بار یا ماهانه مصرف شده است، مؤثرتر است. بانوان باردار، شیرده و کسانی که فیبروز کیستیک دارند بیشتر مبتلا به کمبود ویتامین آ میشوند. پرتقال یکی از مرکبات شیرین و خوشمزهای است که به خاطر داشتن مقادیر بالای ویتامینها و مواد معدنی شناخته میشود. آروماتراپی مرکبات از جمله کامکوات به دلیل مقادیر بالای فلاونوئید های موجود در آن و با افزایش سنتز سروتونین، به درمان استرس، اضطراب و افسردگی کمک می کند. افزایش عمومی محافظت در برابر عفونت ها مورد استفاده قرار گرفته است .

بعد از این سن، یعنی همان سیسالگی تراکم استخوانها کم میشود و حفظ تعادل و همچنین قدرت ماهیچهها را تحت تأثیر قرار میدهند. سنین قبل از سیسالگی، بهترین زمان است که استخوانهای بدن بیشترین تراکم لازم را بسازند. کمبود ویتامین دی به همراه علائم کمبود ویتامین دی است و عوارض کمبود ویتامین دی به این معنی است که استخوانهای بدن شما محافظت و حمایت کافی برای رشد و تراکم بیشتر را دریافت نمیکنند. بالاتری هستند، بیشتر دچار عفونتهای تنفسی فوقانی شدند. جزئیات بیشتر و اطلاعات تکمیلی در متن مقاله­ آمده است.

جمله عفونت باکتریایی واژن و HIV انجام شده است. زیادی برای تعیین بهترین میزان مصرف مکمل ویتامین D و درک بهتر این ارتباط انجام شده است. با توجه به مطالعاتی که اخیراً انجام شده است، ۲۰ درصد از افراد بزرگسال و حدود ۱۵ درصد از نوجوانان دچار کمبود ویتامین دی هستند. چون ویتامین C در آب حل می شود، از این رو در تمام سلولها و مایعات بدن و در همۀ مایعات داخل و خارج سلولهای بدن وجود دارد، بنابراین می تواند از اثر تخریبی مواد مضری که از خارج وارد بدن می شود، یا در داخل بدن تولید می گردد، جلوگیری نماید، مخصوصاً از اثر تخریبی در افراد معتاد به سیگار که با فرو بردن دود سیگار به ریۀ خود، مواد زیان آور به وجود می آورند، جلوگیری می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید