ویتامین B – هر آنچه باید بدانید – فرادرس – مجله

این ویتامین در معرض نور ماوراء بنفش و تابش گاما پایداری خود را از دست میدهد. آکاایران : میوه ها گروهی از مواد غذایی هستند که ویتامین ها و آنتی اکسیدان های مختلف را در خود دارند و خاصیت های فراوانی از این خوراکی چه در قرآن و چه توسط دانشمندان ذکر شده است که می توان مهم ترین آن را ضد سرطان بودن آنها دانست . پزشكان در حال حاضر تجویز این داروها به قضات، خلبانان هواپیمایی و دانشمندان برای افزایش توجه، حافظه و یادگیری هستند میدهد. مقدار مشخصی برای مصرف ویتامین b12 برای افراد وگان تعریف نشده است اما در یک مطالعه علمی روزانه 6 میکروگرم ویتامین ب 12 برای این افراد پیشنهاد شد.

سیب زرد رنگدانه کمتر و آب بیشتری دارد و برای آبگیری مناسب است. داروهاي شيميايي ضمن ايجاد اثرات خوب، داراي عوارض جانبي میباشند كه بعضي از عوارض آنها تا آخر عمر باقي ميماند و حتي در بعضي موارد به نسلهای بعدي نیز منتقل میشوند؛ در صورتي كه عوارض گیاهان دارویی كمتر است و در خيلي موارد بسيار كم یا بدون عارضه میباشند. این نوع میوه ها حاوی مقادیر متنوعی از فیتوکمیکال ها می باشند. روغن میوه گل رزهیپ جایگزین مناسبی برای این محصولات است و رطوبت پوست را نیز از بین نمیبرد. برخی از متخصصان تغذیه بر این باورند که خوردن میوه به به خصوص در ماههای آخر بارداری به زیبایی نوزاد کمک خواهد کرد!

بسیاری از افراد میوه کیوی را بسیار دوست داشته و از گوشت سبز و سفید رنگ آن لذت میبرند، اما پوست آن را غیر قابل خوردن میدانند. بنابراین، استفاده از روغن میوه گل رز میتواند از خشک شدن زخمها جلوگیری کرده و همچنین جای زخم را بهبود دهد. نتیجه مطالعه صورت گرفته در سال 2015 نشان میدهد شرکت کنندگانی که به صورت خوراکی از پودر میوه گل نسترن استفاده کردند، افزایش قابل توجهی در خاصیت ارتجاعی پوستشان داشتهاند. معمولا در صورت کمبود ویتامین D، دوره درمان با این فرآورده چند ماهه می باشد و پس از چند ماه با آزمایش مجدد مشخص می شود که آیا نیاز به دوره ی درمانی جدید هست یا خیر.

همچنین این نکته به صورت علمی ثابت شده است که میوه نسترن از تولید MMP-1 (آنزیم تجزیه کننده کلاژن در بدن) جلوگیری میکند. امروزه بسیاری از شرکتهای تولید کننده محصولات مراقبت از پوست، روغن میوه گل رز را به شکل خالص و یا به عنوان ماده مؤثره در محصولات خود ارائه میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید