: ویتامین B9

در مطالعه دیگری در کشور آمریکا در افراد بالای ۶۵ سال، مشاهده شد که کارکرد گلبولهای سفید نوع T در گروهی که بهصورت روزانه ویتامین E مصرف میکردند (۶۰ یا ۲۰۰ میلیگرم ویتامین E در روز) در مقایسه با گروه دارونما بهتر بوده است. در یک کارآزمایی تصادفی کنترل شده در کشور انگلستان در افراد ۶۵ تا ۸۵ ساله نشان داده شد که مصرف پنج وعده یا بیشتر میوه و سبزیجات در روز در مقایسه با دو وعده یا کمتر، با پاسخ بهتر به واکسن پنوموکوک همراه است. همچنین مطالعهای در انگلستان در مورد مصرف مکمل سلنیوم نشان داد که مصرف روزانه سلنیوم (۵۰ یا ۱۰۰ میکروگرم در روز) در بزرگسالان باعث بهبود پاسخ ایمنی آنها به واکسن فلج اطفال شده و همچنین ایجاد سویههای ویروسی جهش یافته را کاهش میدهد.

پژوهشگران “دانشگاه بریستول”(University of Bristol) انگلستان در پروژه جدیدی، به بررسی این موضوع پرداختهاند که این ویتامینها و داروهای ضدویروسی دیگر چگونه کار میکنند. یافتههای این پژوهش، چندین گزینه دارویی را در میان داروهای در دسترس و مکملهای غذایی نشان میدهند؛ از جمله آن دسته از داروها که میتوانند سرعت تکثیر کروناویروس را کاهش دهند. نتایج بررسیها نشان میدهند که شاید این مکانیسمی باشد که داروها به واسطه آن از تکثیر ویروس پیشگیری میکنند. اکنون این گروه پژوهشی، از روشهای محاسباتی برای جستجوی سایر ترکیباتی که ممکن است همان اثر درمانهای بالقوه را داشته باشند، استفاده کردهاند. استفاده از PRP، پس از گذشت 2 الی 3 ماه از کاشت ابرو، تحت نظر متخصصان پوست مجاز است.

پس از آنکه معلوم شد بسیاری از ویتامینها از گروه آمین نیستند حرف e از آخر واژه ویتامین حذف و واژه Vitamin مورد قبول واقع شد. بنابراین پژوهشگران، سوابق داروها و ویتامینهای تایید شده برای شناسایی گزینههایی که ممکن است به پروتئین خوشهای کروناویروس متصل شوند، مورد بررسی قرار دادند. هرچند تصمیمگیری قطعی در این زمینه نیازمند اطلاعات بیشتر در مورد رفتارهای ایمنیزایی این بیماری است و مطالعات بیشتری در این زمینه لازم است. با این حال با توجه به اثر وضعیت تغذیه در بهبود پاسخ به سایر واکسنها، پیشنهاد شده است که مکمل های تغذیهای (بهعنوان مثال حاوی ویتامین D ، C ،B۱۲ ،B۹ ،B۶ ،A و E و مواد معدنی مانند روی، مس، سلنیوم و آهن) برای سالمندان در چند هفته قبل و بعد از دریافت واکسن کووید ۱۹ تجویز شود.

و به سبز و کال را انتخاب نکنید، زیرا تلخ است. این داروها، توانایی اتصال به پروتئین خوشهای کروناویروس را دارند و ممکن است به پیشگیری از ورود پروتئین به سلول کمک کنند. بهتر است این افراد ۲۴ ساعت یا ۴۸ ساعت قبل از تزریق واکسن مصرف این داروها را قطع کنند. این مواد غذایی منبع غنی از ویتامینهای گروه B هستند و ۱۰۰ گرم از آن نیاز روزانه ویتامین B12 (18 میکروگرم) ریبوفلاوین، ویتامین A را تامین کند.

دیدگاهتان را بنویسید