ویتامین D: هر چیزی که باید درمورد این ویتامین ارزشمند بدانید

پیش از مصرف قرص ویتامین b1 و یا تیامین، اطلاعاتی که تولید کننده همراه محصول و درون بسته بندی در اختیار شما قرار داده است را به طور کامل مطالعه کنید. مواد موجود در گلابی به دلیل عملکرد آنتی اکسیدانی و همچنین با شرکت در فعالیتهای آنزیمی و عملکردی اندامها، میتواند اثرات پیری در پوست مانند چینوچروک و لکههای ناشی از سن را کاهش دهد. ویتامین C موجود در اسفناج از بیماریهای چشم، آرتروز و سکته مغزی پیشگیری میکند.

همچنین، پوشاندن لبها با شال، در محافظت از آنها نقش موثری دارد. 11- لبها را با مرکبات بیدار کنید. اجتناب از سیگار کشیدن یا قرار گرفتن در معرض دود سیگار، می تواند ظاهر لبها را بهبود ببخشد. عادت هایی مانند سیگار کشیدن، میتواند این روند را تشدید کرده و به لبها ظاهری کدر و رنگ پریده بدهند. هوای آلوده، دود سیگار و مواد شیمیایی میتوانند سبب پیری زودرس پوست شده، یا کاری کنند که لبها تیره یا چروک به نظر برسند. البته به جز برنامه غذایی موارد دیگری نیز مثل مصرف مشروبات الکلی، استفاده از قرصهای ضد بارداری و افزایش سن میتواند سبب تشدید فقر ویتامینهای گروه B شوند.

به اعتقاد درمانگران طب سنتی از آنجا که در دوران بارداری قاعدگی در زنان به طور کامل قطع میشود، خروج برخی از اخلاط و مواد زائد از بدن که به واسطه قاعدگی هر ماه صورت میگرفت، حین بارداری انجام نمیشود. فولات، یکی از ویتامینهای ب کمپلکس به تقویت رشد سالم جنین کمک میکند و باعث ساخت سلولهای جدید در بدن میشود.

مطالعات نشان میدهد که خوردن آلو باعث بهبود دفعات و ثبات مدفوع میشود. تحقیقاتی که در سال 2005 انجام شد، نشان داد از 299 نفری که به درستی از ضد آفتاب استفاده کرده بودند، تنها 37 نفر لبهایشان را نیز با ضد آفتاب پوشانده بودند. ویتامین A در بیماریهای دستگاه تنفسی و سلولهای مخاطی آن نقش درمانی داشته و کمبود آن موجب عوارض و آتروفی بافتهای مخاطی بینی میگردد. پرتوهای فرابنفش ناشی از خورشید یا دستگاه سولاریوم، می توانند به لب ها آسیب زیادی برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید