10 تغذیه دیسک گردن؛ از گلوکزامین و پروتئین تا ویتامین C و B

•سالمندان: توانایی جذب ویتامین B12 با افزایش سن کاهش مییابد. پژوهشگران موسسه ملی تحقیقات سلامت معتقدند؛ با توجه به شواهد موجود بهنظر نمیرسد که مصرف ریزمغذیها و ویتامینها با دوزهای توصیه شده، قبل و یا بعد از تزریق واکسن، اثرات سوء بر ایمنیزایی ناشی از واکسیناسیون داشته باشد و یا باعث افزایش ریسک ابتلا به کووید-۱۹ شود. 14- برای مراقبت از لب ها قرار گرفتن در معرض سموم را به حداقل برسانید. در ادامه چند تا از پرفروشترین انواع داروی تقویتی برای افراد دیابتی را معرفی کردهایم که با توجه به کمبودها و نیازهای بدن خود، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

برای این روش، می توانید ژل خالص آلوئه ورا را خریداری کرده یا از ژل طبیعی موجود در برگ این گیاه استفاده کنید. با وجود این که مطالعات بیشتری در این زمینه نیاز است ولی تصور میشود برخی از مکانیزمها از جمله مرگ سلولهای سرطانی، خاموش کردن ژنهای مرتبط با سرطان و مهار رگزایی (رشد غیرطبیعی رگهای خون) درون تومور توسط توکوترینولها تقویت میشود. میتوانید این ترکیب را با زغال اخته (سرشار از آنتی اکسیدان) نیز امتحان کنید. این نوع دیابت روی رشد جنین اثر میگذارد و باید حتماً تحت درمان و کنترل قرار گیرد.

برای کسانی که به شیر علاقه ی چندانی ندارد، توصیه می کنیم مصرف سیب می تواند جایگزین خوبی برای تامین کلسیم بدن باشد اما هیچ چیزی جای شیر و مواد مغذی آن را نمی گیرد. برای مراقبت از لب هایتان از این روش کافیست چند قطره آب لیمو را روی پوست لبتان بمالید و شاهد روشنتر شدن آن باشید. با استفاده از چند قطره آب لیمو، می توانید لبهایتان را روشنتر کرده و لایه مرده پوست آن را از بین ببرید. قبل از به کار بردن این روش، مطمئن شوید که لبهایتان ترک خوردگی نداشته یا خیلی خشک نباشند، چرا که در چنین حالتی، احساس سوزش شدیدی خواهید کرد.

استفاده روزانه از کرم ضد آفتاب مناسب با SPF15 یا بالاتر، حتی در روزهای ابری یا سرد، روند ظهور نشانههای پیری را به تاخیر می اندازد. با این حال مطالعات اخیر نشان دادند که به منظور بهره گیری از مزیت های ویتامین سی برای حفظ سلامت، لازم است روزانه 500 میلی گرم ویتامین ث مصرف شود که این مقدار برای مکمل ویتامین سی صدق می کند. بنابراین همیشه از یک بالم لب با حداقل SPF15 یا ضدآفتاب مناسب لب استفاده کنید. اگر هر یک ساعت یک بار ضد آفتاب لبهایتان را تجدید کنید، نتیجه بهتری خواهید گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید