12 خاصیت میوه به برای سلامتی – متن مقاله

زنانی که از درد شدید قاعدگی رنج می برند باید آزمایش کمبود ویتامین کا بدهند. ویتامین کا می تواند جریان و حجم ادرار را افزایش دهد که برای زدودن سموم محلول در بدن ضروری است. مهمترین کار این گیاه منظم کردن زمان قاعدگی در خانمها است. در نتیجه ی این خصلت یعنی اضافی آن تا جای ممکن در بدن ذخیره نخواهد شد و بیشتر آن از طریق ادرار و عرق کردن دفع خواهد شد.

مصرف بیشتر از مقدار نیاز روزانه ویتامین ها نیز مضر بوده و عوارض نامطلوبی (overdose) را به جای می گذارند. در دوران نقاهت باید هم به نوع تغذیه و هم به نوع فعالیت بدنی توجه کرد، نوع فعالیت بدنی پیشنهادی در این مدت، ورزش مقاومتی سبک مثل تمرینات تحمل وزن است، که به تدریج می توان شدت این تمرینات را افزایش داد؛ قبل از انجام فعالیت بدنی پنج دقیقه بدن خود را گرم کرده و حرکات ورزشی را به تدریج افزایش دهید تا قلب، ریه و عضلات به تدریج هماهنگی لازم را برای مصرف انرژی و اکسیژن به دست آورند.

یک مطالعه ۲۰۱۳ در ایران نشان داد که دوز یکسان مخمر آبجو (۱۸۰۰ میلی گرم در روز) باعث بهبود فشار خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ میشود و فشار سیستولیک (فوقانی) را به طور متوسط ۴٫۱ میلی متر جیوه و فشار دیاستولیک (پایین) را با ۵٫۷ میلی متر جیوه کاهش میدهد. این میوه غنی از پتاسیم است و کمک می کند تا فشار خون بالا متعادل شود و باعث کاهش آن می شود.

برای نوزادان با هر نوع تغذیه ای اعم از شیر خشک و یا شیر مادر، پیشنهاد می شود که همراه با آغاز غذای تکمیلی از 6 ماهگی تا حدود 12 ماهگی از قطره آهن استفاده شود. به صورت کلی بهترین شربت ویتامین دی به صورت قطره از روز پانزدهم پس از تولد با میزان 1 سی سی در روز پیشنهاد می شود. شربت ویتامین دی از چه سنی تجویز می شود؟ 3) شربت ویتامین دی از چه سنی تجویز می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید