35 خواص و فواید میوه کیوی برای سلامت و زیبایی + عوارض کیوی

اما اینها تنها بخشی از فعالیت های این ویتامین هستند. ویتامین دی یکی از ویتامین های حیاتی و بسیار تاثیر گذار در بدن است . علاوه بر سلامت استخوان ها این ویتامین در طول عمر بیشتر و کاهش افسردگی و بی حوصلگی ، درمان اختلالات پوستی ، معتدل کردن فشار خون و انسولین بدن و جلو گیری و درمان بیماری های زیادی تاثیر گذار است و فقر آن حتما مشکل ساز خواهد بود و سلامت فرد را به خطر می اندازد. حدود یک میلیارد نفر در دنیا به فقر ویتامین دی دچار هستند .

ویتامین دی یک ویتامین محلول در چربی است و همراه با آن جذب می شود . با این حال، از آنجا که حاوی ویتامین C بیشتری است از آنچه بدن در مصرف روزانه لازم دارد، بهتر است آن را در اندازه مناسب مصرف کنید، زیرا مصرف بیش از حد ویتامین C می تواند برای کلیه شما سمی و مضر باشد. درواقع ویتامین دی در اکثر فعالیت های حیاتی بدن حضور دارد. ویتامین دی درواقع نوعی هورمون به شمار می رود که به رشد مغز یاری می دهد و با ژن های زیادی در ارتباط است . کیوی، حاوی مقدار زیادی ویتامین C است که به تشکیل کلاژن پوست سر کمک می کند.

نتایج آزماش ها نشان میدهد ویتامین دی می تواند از ابتلا به سرطان های مختلف جلوگیری کرده و از رشد سلول های سرطانی جلوگیری کند.همچنین این تحقیقات نشان داد مصرف ویتامین دی می تواند رشد سلول های سرطانی را متوقف کند و اندازه تومور سرطانی را کاهش دهد. این ویتامین یا به عبارتی دیگر این هورمون ، می تواند با فعال سازی فرایند مرگ برنامه ریزی شده سلول ها از رشد تکثیر بی رویه سلول که در نهایت به سرطان می انجامد ،از ایجاد سرطان ها جلوگیری کند .

او ممکن است از شما در مورد سایر بیماریها یا آسیب هایی که به گردن شما وارد شده است، سوال کند. از جمله روغنهای مفید مورد استفاده پس از کاشت ابرو به منظور تقویت ابروی کاشته شده میتوان به موارد زیر اشاره کرد. بیش از 67 درصد مردم ایران دچار کمبود ویتامین دی هستند و این رقم در شهر تهران به 81 درصد می رسد که آمار تکان دهنده ایست و زنگ خطری برای مردم ، چرا که این ویتامین تقویت کننده سیستم ایمنی است و به تسریع بهبودی کمک شایانی می کند . آلفا جی پی سی کمک میکند تا غشای سلولی سالم تشکیل شود و سطوح انتقال دهندههای عصبی مانند گاما آمینوبوتیریک اسید، دوپامین و سروتونین افزایش پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید